EVEREST PRODUCTION

Informacje

Ocena
0
No votes yet
Lokalizacja
Cała Polska
Telefon
508 098 660 \ 663 433 888

Everest Production łamie bariery pomiędzy cyrkiem, tańcem i teatrem.

Zajmujemy się tworzeniem oryginalnych produkcji rozrywkowych od konceptu do pełnej realizacji.  

Skupiając się na nietypowych gatunkach artystycznych, naszym celem jest tworzenie produkcji  wykonywanych przez profesjonalnych artystów. W procesie opracowywania naszych prezentacji za każdym razem starannie dobieramy oprawę muzyczną, aby była ona spójna z klimatem oraz charakterystyką danej imprezy.

Posiadając wieloletnie doświadczenie sceniczne jesteśmy w stanie dostosować nasze występy do wszelkich niestandardowych warunków. Dzięki temu możemy pojawić się niemal na każdym evencie firmowym, festiwalu, pokazie mody, premierach produktów oraz na wielu innych wydarzeniach.

Przykładami naszych największych realizacji są:

- udział w Ceremonii Zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016,

- przygotowanie oprawy artystycznej podczas Ceremonii Otwarcia i Zamknięcia The World Games 2017,

- przygotowanie pełnometrażowego spektaklu na Ceremonię Otwarcia Światowego Kongresu Bibliotekarzy IFLA Wrocław 2017,

- przygotowanie pełnometrażowego spektaklu na potrzeby Festiwalu Wolności Wrocław 2018.

Przez czas naszej działalności zrealizowaliśmy nasze dwa sztandarowe projekty:

"Prometeusz" to historia najpopularniejszego tytana z mitologii greckiej. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową nie pozbawiając jednocześnie całego widowiska treści. Grany jest on przez nas już niemal 5 lat i odbyło się już ponad 70 spektakli. Spektakl ten ma na koncie liczne nagrody na ogólnopolskich festiwalach.

"Krótka Historia Wrocławia" to opowieść, która zaczyna się prasłowiańską legendą, a kończy świętowaniem Europejskiej Stolicy Kultury i jej współczesnym dorobku kulturalnym. Główną formą przekazu jest ruch, któremu towarzyszy muzyka grana na żywo oraz opisująca dany okres historyczny narracja.

Dzięki dużym sukcesom tych dwóch spektakli w przyszłym roku planujemy wyprodukować dwa kolejne.

Pierwszym z nich będzie współczesna wersja „Pinokia” oparta na wszystkim dobrze znanej historii drewnianego chłopca, na podstawie powieści napisanej przez Carla Collodiego.

Drugim będzie spektakl świąteczny, skierowany głównie do młodego widza. W tym przypadku motywem przewodnim będzie ludowa niemiecka baśń „Królewna Śnieżka”, pierwszy raz spisana przez braci Grimm.

 

Mimo, iż głównym kierunkiem naszych działań jest branża artystyczna to poczuliśmy potrzebę edukowania młodego pokolenia.

W tym celu powstała Fundacja Everest.

Do działań fundacji należy organizacja warsztatów oraz zajęć sportowo-edukacyjnych, mających na celu przybliżenie czym jest akrobatyka, sztuka cyrkowa oraz ruch sceniczny.

Odpowiadając również na ogólną potrzebę społeczną wynikającą z braku ruchu, stworzona została unikatowa forma warsztatów integracyjnych, opartych na działaniach cyrkowych i skierowanych do firm oraz organizacji, które chcą zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie swoich pracowników.

Galeria